THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Míchání sterilních mainstreamových klišé do hardcoru jsem vždy snášel s velkým ošíváním a nejinak je tomu i zde. Jedna z kapel, díky níž se v poslední pětiletce pojem post-hardcore stal subžánrem, pro který jsou typické přeslazené vypulírované melodické nápěvy a hudební výpůjčky z metalcorového trendu, jímž sekundují dětské brnkačky, které produkují většinou hezcí upravení hoši stylotvorně oděni tak, že by rovnou mohli vyrazit na módní molo. Tato nová generace post-hardcoru je důvodem proč se mrtvoly AT THE DRIVE IN a FUGAZI ve svých hrobech musí neustále nervózně vrtět.
Ani nová deska WE CAME AS ROMANS se nevyhýbá nově definovaným žánrovým klišé, které předkládá v technicky krásném, ale velmi umělém neosobním balení. Autotunem přehnaný melodický hlas dívčího idola Kyla začne vadit v uších jako první, hned v zápětí je následován přehlídkou metalcorových zasekávaček a stopek, které v dnešní době zní obehraněji než strojová kolovrátkovitost každé nové desky AC/DC. Něžně podmáznout lehkou elektrikou, pro tvrďáky vhodně usadit silový řvaný vokál a máme tu výsledný produkt. Ano produkt je to správné slovo. Postrádám jakoukoliv formu upřímnosti ve sdělení tohoto aktuálního počinu této detroitské formace. Celý materiál včetně okolního mediálního kolotoče nejvíce připomíná vyumělkovaný boyband, jemuž jeho hitovky vymýšlí zkušený producent tak, aby WE CAME AS ROMANS dokázali oblbnout šestnáctiletá děcka hrající si na hardcore scénu.
3,5 / 10
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.